Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Tip na výlet

Vodojem v Kunovicích u Valašského Meziříčí slouží také jako vyhlídková terasa

Adéla Kousalová / 21.7.2021
Oblíbené
Zpět

Vydejte se k nové železobetonové konstrukci vodojemu, která vyrostla v Kunovicích nedaleko od Valašského Meziříčí a slouží také jako vyhlídková terasa pro veřejnost. Vodojem je situován na místě s rozsáhlým výhledem do krajiny Hostýnských vrchů. Nadzemní část armaturní komory objektu má vybudovanou vyhlídkovou terasu, která je přístupna pro veřejnost a stavba tak částečně maskuje svůj skutečný účel a využívá polohy rozhledového místa.

Vodojem, jehož investorem jsou Vodovody a kanalizace Vsetín má dvě akumulační komory obdélníkového půdorysu a společnou armaturní komoru. Výstavbou nového vodojemu se zvýšila zabezpečenost dodávky pitné vody zejména v době poruch, zvýšila se akumulace požární vody a vytvořil se předpoklad pro další rozvoj obcí Kelečska.

Původní vodojem v obci Kunovice svou kapacitou a technickým řešením nevyhovoval současným potřebám. S ohledem na požadavky nového objektu nebylo technicky možné a výhodné původní vodojem rekonstruovat či dostavovat. Společnost Vodovody a kanalizace tak přistoupila k výstavbě nového vodojemu v místě původní stavby.

Galerie

up Nahoru

Newsletter