Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
VÝLET KE KAPLIČCE NA ŠTRČKOVÉ
Více

VÝLET KE KAPLIČCE NA ŠTRČKOVÉ

Užijte si čtyř kilometrovou procházku po valašských kopcích a vydejte se ke kapličce na Štrčkové ve Velkých Karlovicích, která svým neobvyklým tvarem připomíná malou rotundu. Na hřebínku mezi Pluskovcem a Stanovnicí ji postavil roku 1915 Petr Bukovjan jako poděkování za to, že se vrátil z 1. světové války.

Ke kapličce se můžete vydat od vlakové zastávky ve Velkých Karlovicích, od které odbočíte vlevo po žluté, po které půjdete cca 1,6 kilometru, poté budete pokračovat mírně vpravo po zpevněné cestě, po které půjdete zhruba 1 kilometr, poté ostře odbočíte vpravo směrem na cestu a pokračujte necelých 100 metrů, poté ostře odbočíte vlevo na nezpevněnou cestu po které půjdete cca 250 metrů. Ke Kapličce pak odbočíte vlevo na nezpevněnou cestu a po cca 700 metrech vám odměnou bude kaplička na Štrčkové s krásným výhledem na hřebeny Javorníků a Vsetínské vrchy.

CO NAVŠTÍVIT V OKOLÍ

Kaple a zvonice ve Velkých Karlovicích
Obec Velké Karlovice má nebývale velkou rozlohu, vzdálenost z jednoho konce na druhý přesahuje 10 km. Karlovjané to tedy měli do kostela pěkně daleko. Na mnoha místech proto vznikaly kaple, zvonice i malé kapličky.

Kostel Panny Marie Sněžné
Unikátní dřevěný kostel s půdorysem pravoslavného kříže byl postaven roku 1754 ve stylu lidového baroka a je chráněn jako kulturní památka. Stavěli ho karlovští tesaři bez jediného kovového prvku.Mapa výletu


Galerie

Ostatní výlety

up Nahoru

Newsletter