Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
TIP NA VÝLET: PERLY NAD ROŽNOVEM - PUSTEVNY, RADHOŠŤ S RADEGASTEM I LIBUŠÍN
Více

TIP NA VÝLET: PERLY NAD ROŽNOVEM - PUSTEVNY, RADHOŠŤ S RADEGASTEM I LIBUŠÍN

Vyhledávané letní i zimní letovisko, křižovatka turistických cest i nástupní místo  naučných stezek Radegast a Čertův mlýn. To všechno a mnohem více jsou Pustevny, které leží ve výšce 1018 m n. m. Na Pustevnách, které jsou právem vyhlášené za  Národní kulturní památku, se vyjímají dřevěné stavby Libušín, Maměnka a Pustevenka, rovněž zvonice a vyhlídkový altán Cyrilka.

Novodobou atrakcí je Stezka Valaška. O dva kilometry dál stojí socha pohanského boha Radegasta a na vrcholku hory Radhošť (1129 m n. m.) kaple sv. Cyrila a Metoděje se  sousoším věrozvěstů. Lidově-secesní stavby Maměnka a Libušín od architekta Dušana  Jurkoviče mají mimořádnou kulturní hodnotu evropského významu. Libušín v roce 2020 opět ožil po ničivém požáru z roku 2014. Po náročné rekonstrukci se národní památka  vrátila do původní podoby z roku 1925 a dnes fascinuje odborníky i laiky.

Tip na rodinný výlet
Jeden z nejlepších tipů na příjemnou horskou túru v délce 13 km máme pro vás  rovnou. Z „Rožnovského nultého kilometru“ u mostu na Nádražní ulici blízko centra  vyjděte po červené turistické značce a vystoupejte až na vrchol Radhoště. Odtud se  vydejte kolem sochy pohanského boha Radegasta po modré, která vás dovede po  hřebeni na Pustevny. Zpět do Rožnova můžete stejnou cestou nebo autobusem z  Pusteven. Nabízí se i jiné trasy, třeba lanovka do Trojanovic Ráztoky a pak autobus  přes Frenštát p. R. do Rožnova p. R. V každém případě si vždy užijete krásný den v  přírodě a na vzduchu a projdete nespočet krásných míst.

 Mapa výletu


Galerie

Ostatní výlety

up Nahoru

Newsletter