Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Choryňský mokřad, přírodní skvost středního Pobečví
Více

Choryňský mokřad, přírodní skvost středního Pobečví

Přírodním pokladem Valašska je právem nazýván Choryňský mokřad – největší mokřad na Vsetínsku. Tento ojedinělý přírodní skvost se nachází přibližně 6 kilometrů severně od Valašského Meziříčí, vstupní brány Moravskoslezských Beskyd a doposud byl tak trochu skryt před zraky veřejnosti.

Nyní však tuto přírodní rezervaci můžete poznat podrobněji. V těsné blízkosti Choryňského mokřadu byly na pozemku ve vlastnictví Českého svazu ochránců přírody nainstalovány dva informační panely, které pojednávají o fauně a flóře jedné z přírodovědně nejzajímavějších lokalit na Vsetínsku.

Na rozlehlé ploše téměř 21 ha jsou chráněna unikátní mokřadní společenstva s výskytem řady zvláště chráněných druhů živočichů a rostlin. Svůj domov tu našlo přes třicet druhů vážek, několik druhů ohrožených motýlů i tzv. mokřadní stálice v podobě rozmanité přehlídky obojživelníků – skokana zeleného, kuňky žlutobřiché nebo rosničky
zelené.
Z ptactva jsou zde k vidění volavky, lysky nebo chřástal vodní. Jako bezpečné místo pro svá hnízda si tuto oblast vybral i dravec moták pochop.

Pokud se budete chtít na tuto lokalitu podívat, budete muset vyrazit do údolní nivy řeky Bečvy, kde se na katastrálním území města Choryně, tento přírodní skvost nachází.
Lokalita je pro pěší nejlépe dostupná z obce Lešná, kudy prochází i cyklotrasa č. 501.Mapa výletu


Ostatní výlety

up Nahoru

Newsletter