Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

Zapojte se do 2. ročníku výzvy Kapka4ever a zdolejte 150 km na kole

19.4.2024
Oblíbené
Zpět

Destinační společnost Valašsko připravila ve spolupráci s multifunkčním centrem Kapka resort ve Lhotě u Vsetína a českým výrobcem kol, firmou 4EVER ze Studénky, 2. ročník výzvy Kapka4ever, kterou mohou sportovci zdolat od 15. května do 15. září 2024.

Myšlenka vytvořit výzvu absolvování 150 km Valašskem na kole vznikla vloni na prahu léta. Cílem bylo ukázat nepřeberné množství  silnic, cestiček a pěšin na Valašsku a blízkém okolí, které můžete zdolat za pomocí elektrokola.

Jedná se o náročnou terénní výzvu určenou sportovcům a zdatným amatérským cyklistům, při které musí zdolat 150 km dlouhý okruh Valašskem během 24 hodin, který prochází několika vyhlášenými lokalitami a vrcholy. Převýšení na trati je 3 290 m, s tím, že start i cíl je v Kapka resortu ve Lhotě u Vsetína.

Trasa vás provede malebnými místy jako Semetín, Dušná, kolem přehrady Bystřička, přes Lázy, Hošťálkovou, až k rozhledně Doubrava. Trať je vedena po standardně používaných cyklotrasách, značených stezkách a veřejných komunikacích. Trasa výzvy prochází charakteristickou valašskou krajinou která je protkána množstvím cest různých povrchů. Celková náročnost, s přihlédnutím na překonání výškových metrů a k délce trasy, je značná.

Účastníci se registrují v naší internetové aplikaci Kapka4ever a absolvují trasu tím, že projedou 9 určených bodů na trase. Aplikace jejich průjezd zaznamenává automaticky.

Úspěšní absolventi Kapka4ever budou zveřejněni na pamětné tabuli na zdi Kapka resortu i s fotkami z výzvy. Slavnostní vyhodnocení roku 2024 by se mělo uskutečnit 28. zaří v Kapka resortu ve Lhotě u Vsetína. Úspěšný absolvent tří ročníků této výzvy získá Zlatou kapku.

Podrobné informace a pravidla naleznete přímo v internetové aplikaci Kapka4ever.

Sledujte nás na facebookové skupině Kapka 4ever - výzva na 150 km nebo na Instagramu kapka4ever.

Galerie

up Nahoru

Newsletter