Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Zámek Kinských vystaví mečíky

Adéla Kousalová / 16.8.2023
Oblíbené
Zpět

Krása a vůně nejrůznějších druhů gladiol ovládne o nadcházejícím víkendu prostory zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Muzeum regionu Valašsko zde od pátku 18. do neděle 20. srpna pořádá Výstavu mečíků od pěstitelů z různých koutů Valašska. Poslední den proběhne výprodej vystavovaných květů.

Výstava měla v loňském roce premiéru na zámku Lešná u Valašského Meziříčí, kde jí během tří dnů navštívily stovky lidí z širokého okolí. Muzeum se proto rozhodlo akci přemístit do zámku Kinských v nedalekém Valašském Meziříčí, který disponuje větším sálem i návštěvnickým zázemím. „Co se však nemění, je to, že výstava opět nabídne široké spektrum druhů právě kvetoucích mečíků, jež vypěstovaly členky Gladiol klubu Ratiboř, Stanislav Novotný a další pěstitelé z okolí. K vidění budou jednotlivé kytice i květinová aranžmá," uvedla kurátorka výstavy Kateřina Čunková.
První den od 15 do 16 hodin prohlídku zpříjemní hudební doprovod. V neděli od 16:30 hodin proběhne výprodej vystavovaných květů. „Návštěvu si můžete zpestřit prohlídkou našich zajímavých výstav a expozic či sladkou tečkou ve stylové zámecké kavárně. Rozhodně se nemusíte obávat vzít s sebou i děti, v zámku je spousta možností, kde se mohou zabavit. Všechny návštěvnické prostory mají bezbariérový vstup," doplnila Čunková.

Více o výstavě i nabídce Muzea regionu Valašsko najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

up Nahoru

Newsletter