Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Zimní sporty
Skitouringové trasy

Z Karolinky přes Kání na Kyčerku

Údolí Vsetínské Bečvy
Oblíbené
Zpět

Trasa začíná výstupem na pravé straně kolem lesa lyžařského areálu v Karolince. Stoupáme po loukách mimo sjezdovku na její vrchol. Mineme lyžařský vlek a jdeme
k vrcholu Kání (744 mnm). Postupujeme po lesní cestě a na kótě 49.3375681N, 18.2758492E můžeme odbočit na vrchol 764 mnm o souřadnicích 49.3368411N, 18.2777589E. Sjedeme po louce na lesní cestu, ze které si můžeme cca 150 metrů odbočit na vyhlídku u Kapličky Štrčková. Od ní se vydáme po trase Bike trails Valašsko
do lyžařského areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Po sjezdovce sjedeme dolů k hospodě Kyčerka či na spodní parkoviště areálu, cca 300 metrů od vlakové zastávky. Trasu je možno jít i opačným směrem.

Délka 6,2 nebo 12,4 km
Časová náročnost 3,5 hodiny
Obtížnost střední
Stoupání 351 m
Klesání 277 m

PARTNEREM SKITOURINGOVÉ TRASY JE SKIAREÁL KAROLINKA

www.skikarolinka.cz

SKIAREÁL KAROLINKA naleznete na okraji města Karolinka, které se nachází v malebném prostředí Valašska, zasazené do údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Skiareál Karolinka se nachází v těsné blízkosti hlavní silnice, která je celou zimu chemicky ošetřována. Nabízí též parkoviště ZDARMA s kapacitou 200 automobilů.

Hlavní sjezdovka je jednou z nejdelších a nejrozmanitějších sjezdovek v Beskydech. Hlavní sjezdovka měří 1km a naleznete na ni mírnější i prudší pasáže. Sjezdovka je dostatečně široká, což ocení nejenom vyznavači řezaných oblouků. Pro méně zdatné lyžaře je připravena sjezdovka „Rukáv", což ocení zejména rodiny s dětmi nebo lyžařské kurzy. Pro děti nabízí skiareál dětský park v blízkosti restaurace U Vleku s lyžařskou školou pro nejmenší. V areálu je také černý sjezdový úsek, který je určen na freeride a je k dispozici v případě dostatku přírodního sněhu.

Celá délka sjezdovky je uměle zasněžována a osvětlena. Večerní lyžování ve skiareálu Karolinka probíhá ve středu, čtvrtek, pátek a sobotu od 17:30 do 20:30. Před každým večerním lyžováním jsou sjezdovky upravovány.

Po celé délce sjezdovky můžete využít překážek, beden, trailů a skoků SNOWPARKU Karolinka. Snowpark Karolinka je nejdelší snowpark v Beskydech, který je každý den upravován – strojově i ručně.

Nově můžete vyzkoušet skitouring a to dokonce i s průvodcem. Ranní výšlap na vrchol sjezdovky na východ slunce, v restauraci U vleku pak zahájit den skvělou snídaní, to je jen jeden s tipů na výlet.Mapa


up Nahoru

Newsletter