Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Tip na výlet

Vyrazte Za krásami Valašského Meziříčí

9.7.2024
Oblíbené
Zpět

Začíná každoroční cyklus komentovaných prohlídek

 

Historička Muzea regionu Valašsko Ivana Spitzer Ostřanská (na snímku) zahájí ve středu 10. července letošní cyklus komentovaných prohlídek města Za krásami Valašského Meziříčí. Sraz je v 15 a 18 hodin u Turistického informačního centra na II. nádvoří zámku Žerotínů. Účastníci první procházky se mohou těšit na zajímavý bonus.

Každoroční projekt organizuje Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko. Připraveno je 8 tematických prohlídek, která Vás provedou zajímavými místy a historií Valašského Meziříčí. Průvodci vám budou odborníci z různých oborů lidského vědění.

Seriál zahájí ve středu 10. července komentovaná prohlídka Zapomenuté adresy meziříčského muzea s historičkou Ivanou Spitzer Ostřanskou. „Vydáme se městem po stopách zakladatelských osobností a zastavíme se i u řady budov, které před rokem 1948, kdy získaly muzejní sbírky konečně své stálé prostory v bývalém krásenském zámku, sloužily jako muzejní depozitáře i výstavní prostory,“ nastínila Ostřanská

Ta si pro účastníky první vycházky v 15 hodin připravila i zajímavý bonus. „Po skončení prohlídky vás pozvu do našeho zámku Kinských na komentovanou prohlídku výstavy ke 140. výročí založení muzea ve Valašském Meziříčí. Vstup je zdarma v rámci vycházky,“ prozradila Ostřanská.

Ve středu 17. července bude cyklus pokračovat přírodovědnou procházkou parkem Botanika s muzejní pedagožkou Bohdanou Šimčíkovou. O týden později se vydáte s archeologem Samuelem Španihelem do Pravěku ve Valašském Meziříčí. Další podrobnosti najdete na stránkách www.kzvalmez.cz a www.muzeumvalassko.cz

Ilustrační foto: Barbora Zmijarová – Muzeum regionu Valašsko

Jiří Koňařík
Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko 

up Nahoru

Newsletter