Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Pro rodiny s dětmi

Vsetín vyhlíží Templářské slavnosti 2023

Vsetín
12.8.2023
Oblíbené
Zpět

Vystoupení historických šermířů, ukázky dobové kuchyně, hudební vystoupení, velká ohňová show i spoustu zábavných aktivit pro celou rodinu a výborný guláš od vyhlášeného šéfkuchaře Tomáše Kapouna. To vše a mnohé další chystá Muzeum regionu Valašsko v rámci tradičních Templářských slavností, které proběhnou v sobotu 12. srpna na zámku a hvězdárně Vsetín.

Největší akce v kalendáři Muzea regionu Valašsko odkazuje na dávnou přítomnost rytířského řádu templářů v našem regionu a jeho spojitost s počátky města Vsetína. „Templáři zde působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Ostatně i první písemná zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny vydané v roce 1308," vysvětlil historik Muzea regionu Valašsko a kurátor slavností Pavel Mašláň.

I letos organizátoři sází na osvědčenou programovou osu, kterou obohatí několika zajímavými novinkami. Prostranství před zámkem Vsetín se promění v malé středověké ležení s dobovým jarmarkem a vystoupeními šermířů, kejklířů či hudebníků. „Na hlavní scéně vystoupí kapela BraAgas, která hraje dobovou lidovou hudbu z různých částí Evropy. Účast potvrdil i Šermířský spolek ze Šumperku, Valašská garda či naší staří dobří známí SDH Burgmistři. Chybět nebudou ukázky středověkých řemesel a kuchyně, rytířské trenažéry pro děti, či jízda na koni, střelba z luku a spoustu dalšího," nastínil Mašláň.

Část programu se bude jako obvykle odehrávat i v areálu nedaleké hvězdárny, který bývá tradičně klidnější zónou slavností.

Připraveno bude také bohaté občerstvení, včetně několika druhů guláše, který pro Vás stejně jako loni uvaří šéfkuchař Tomáš Kapoun, jenž má bohaté zkušenosti ze špičkových restaurací u nás i v zahraničí, a při svém pobytu v Anglii dokonce vařil i pro královskou rodinu.

Galerie

up Nahoru

Newsletter