Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Festival

VSETÍNSKÝ KRPEC 2024 (sobota)

Vsetín
22.6.2024
Oblíbené
Zpět

Podrobné informace o akci i programu na www.vsetinskykrpec.cz

 

SOBOTA 22. 6.

 

10:00-12:00 a 14:00-16:00 / Panská zahrada, Vsetín

GDO SI HRAJE, NEZLOBÍ

Bohatý doprovodný program, aktivity plný zábavy a kreativity na téma tradiční oblek Valachů a jeho barevnost. Animace, aktivity, program pro děti. Memoriál Dušana Růžičky - předkolo v odzemku a obuškovém, představení ZUŠ Vsetín a koncert žáků ZUŠ Kostka, výtvarné dílničky a řemeslné ateliéry, výstavy, živá zvířata

 

16:00 / Svárov, Vsetín

MEMORIÁL DUŠANA RŮŽIČKY

Finále soutěže v tradičních valašských mužských tancích: odzemku a obuškovém. Hudební doprovod: Cimbálová muzika Kordulka

 

18:00 / Svárov, Vsetín

VALAŠSKÉ ZPÍVÁNÍ PŘES KOPCE AJ DOLINY

Zpěv je nedílnou součástí lidského bytí a právě fenoménu sólového i sborového zpívání na Valašsku napříč generacemi je věnován tento pořad. Na Vsetíně byli a jsou doma tři z nejvýraznějších zpěváků valašské lidové písně. Paní Zdeňka Straškrabová oslaví v letošním roce své 90. narozeniny. V programu vzpomeneme také nedožité půlkulaté výročí narození Jarmily Šulákové a Josefa Laži.

V komponovaném pořadu zazpívají pěvecké sbory a skupiny Jasénčanky, Blaženky a Surovo drevo. Sólově se představí Zdeňka Straškrabová, Zuzana Šuláková, Eva Porubová, Klára Blažková, Pavel Ptáček, Tereza Vítková či Eliška Kozárková. O hudební doprovod se postará Valašská cimbálová muzika s primáši Mirkem Urubkem a Milanem Mlčákem. Slovem provede autor pořadu Jaroslav Kneisl.

 

20:00 / Svárov, Vsetín

JINÁ KRAJINA, ALE JEDNA RODINA

Bohatý program zahraničních hostů. Účinkují: Folklorny súbor Mladosť (Slovensko), Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Polsko), Folklorní soubor PLAIURILE DORNELOR z Vatra Dornei (Rumunsko), Compañía Titular de Danza Folklórica UANL (Mexiko)

 

22:00 / Svárov, Vsetín

VEČER TANEČNÍHO HUMORU

Netradiční zpracování scénického tance v duchu „Čím vtipnější, tým vtipnější“. Účinkuje: Skupina tanečného humoru Všetečníci z Bratislavy (Slovensko)

 

23:00 / Svárov, Vsetín

VEČER S CIMBÁLOVOU MUZIKOU

K tanci a poslechu hraje: Cimbálová muzika Kordulka

PROGRAM KE STAŽENÍ A TISKU ZDE 

Akci pořádá Dům kultury Vsetín za podpory města Vsetín, místních firem a folklorních spolků.

up Nahoru

Newsletter