Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Sport

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je nově v provozu snowtubing

Adéla Kousalová / 25.1.2022
Oblíbené
Zpět

Na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je nově v provozu snowtubing. Oblíbenou zimní atrakci, spočívající v jízdě na nafukovacích člunech ve sněžném korytu, si mohou zájemci užít denně od otevření střediska v 8.30 až do setmění.

Ski areál Razula je nyní patrně jediným místem v Beskydech, kde snowtubing funguje. „Vyžaduje nejen vhodný terén, ale hlavně dostatečné množství přírodního sněhu a ten nyní máme díky tomu, že z pátku na sobotu připadlo ve Velkých Karlovicích až 30 centimetrů sněhu. Snowtubing je pro naše návštěvníky vždy velmi vítaným zpestřením, vyhledávají ho nejen děti, ale i dospělí," uvedla mluvčí Ski areálu Razula Martina Žáčková.

Snowtubingová dráha, kterou pracovníci areálu vybudovali ve spodní části sjezdovky vedle dětského parku, měří zhruba 70 metrů. K jízdě je doporučeno mít z bezpečnostních důvodů lyžařskou přilbu. Jedno svezení stojí 60 Kč, pět jízd 240 Kč.

Sjezdovka Horal se nachází u Wellness hotelu Horal a pro svůj mírný sklon je vyhledávaná především rodinami s dětmi. Svah má 350 metrů s převýšením 40 metrů, což je ideální terén také pro začátečníky, sjezdovku využívají i školky a školy pro lyžařské kurzy. Na sjezdovce je také Lyžařská škola Razulák, dětský park s pojízdným kobercem a ski bufet. Po lyžování se mohou zájemci vykoupat v termálních bazénech ve Wellness Horal vedle sjezdovky.

Více informací: www.razula.cz 

Galerie

up Nahoru