Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Hudba

VALAŠSKÝ ŠPALÍČEK 2023

Valašské Meziříčí
21. - 24.6.2023
Oblíbené
Zpět

Valašský špalíček vstupuje již do páté dekády! Buďte u toho s námi a nenechte si ujít 41. ročník jednoho z nejstarších festivalů v republice, který se bude konat od středy 21. do soboty 24. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Valašský špalíček 2023 nabídne v průběhu čtyřech dnů na čtyři desítky umělců a hudebníků ze všech koutů světa, jež spojuje kvalitní hudba 60. a 70. let, jakožto i současná tvorba navazující na počátky big beatu. Společnost jim dělají žánry blues a folk. Jako malou ochutnávku kapel a hudebníků z bohaté nabídky letošního ročníku můžeme zmínit českou hudební skupinu Čechomor, Hanu a Petra Ulrychovy a Javory Beat nebo Vlastu Redla s kapelou, který slaví 50 let na jevišti. Vstupenky si můžete zakoupit na www.kzvalmez.cz nebo osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí. Čtyřdenní vstupenky pořídíte v předprodeji za 990 korun. 

PROGRAM: 

Ve středu 21. června vystoupí: Slepé střevo – Nečum a tleskej – 40 let (CZ) a další.

Ve čtvrtek 22. června pak: Čechomor (CZ), Dave Kelly – from The Blues Band (UK), Steve Big Man Clayton Band (UK/CZ/SK), Daryl Strodes Band (USA/PL), Kino Valmez: Tenkrát v Praze - Dokumentární film o ponuré době i pokusu o její polidštění aktivitami Miloše Čuříka, režie Josef Císařovský.

V pátek 23. června se můžete těšit na: Hana a Petr Ulrychovi&Javory Beat (CZ), Starlite Campbell Band (UK), GED (PL), Synkopy 61 – poslední turné (CZ), Bužma & Ptaszek (CZ), Band of Heysek feat. Phil Shöenfelt (CZ/UK), Kino Valmez: Tenkrát v Praze.

V sobotu 24. června na: Vlasta Redl s kapelou slaví 50 let na jevišti (CZ), Clive Bunker (UK) – Riki Massini and the Bonus Track Band with Clive Bunker from Jethro Tull, Ján Lehotský (SK), Luboš Pospíšil a Trio Poesis (CZ), Blues Fighters (PL/USA), Jaroslav Hutka (CZ), Jan Hrubý & Ruda Hálek (CZ), Blues Time (PL), Grzegorz Kapołka Trio (PL), Původní Bureš (CZ) a další. Cafe Tucan: WALLACHIAN NOT - PSYCHEDELIC BREAKFAST: Mnoho tváří Luboše Andršta - nedožitých 75 let kytarové legendy, uvádí Václav Seyfert.

Více na https://malascena.kzvalmez.cz/udalost/4394-valassky-spalicek-2023/ 

Galerie

up Nahoru

Newsletter