Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Příroda
Naučné stezky

Ťapkání po kopcách na Valašsku - okruh městským hájem v Podlesí ve Valašském Meziříčí

Valašskomeziříčsko
Oblíbené
Zpět

Společný česko-slovenský projekt nazvaný Ťapkání po kopcách na Valašsku i v Kysucích byl dokončen v minulém roce ve Valašském Meziříčí. Návštěvníci díky němu mohou nahlédnout do Městských lesů v Podlesí, kde se skrývají mnohé historické zajímavosti spolu s dřevěnou sochou medvěda Jury od slovenského řezbáře Michala Husára.

Na trase dlouhé 4,2 kilometru se na pěti zastaveních budou moci návštěvníci dozvědět, kde se nachází Rybárka či Umrlčí cesta a příjemnou procházkou tak dojít až Pod vrchol. Pro malé turisty je připraven program v podobě lesních piškvorek a velkým lákadlem bude jistě již zmíněná socha dřevěného medvěda Jury, která je umístěna na skutečném místě návštěvy medvěda, který zde v roce 2015 zbloudil ze Slovenska. K pohodovému zdolání trasy si můžete v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí vypůjčit hole na nordic walking. Tak hurá za medvědem!

Seznam zastavení:

1. Výchozí bod
2. Rybárka
3. Umrlčí cesta
4. Pod vrcholem
5. Zastavení u medvěda

Projekt Ťapkání po kopcách na Valašsku i v Kysucích vznikl díky spolupráci se slovenským Domem kultury v Čadci za podpory Evropské unie.Mapa


up Nahoru

Newsletter