Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

Regionální hra Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou startuje 1. června

Adéla Kousalová /1.6.2022
Oblíbené
Zpět

Zpestřete si léto regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, která vás provede dvaceti atraktivními místy na Valašsku. Medvěd Jura se již čtvrtým rokem toulá po Valašsku a pro návštěvníky vybírá známé i méně známé turistické cíle, na které ukládá razítka.

U každého zastavení navíc připravil i další tipy na výlety v okolí. Slavnostní vyhodnocení a předání cen je naplánováno na sobotu 22. října 2022 od 15 hodin na společném setkání v nově otevřeném Trezoru přírody v Horní Lidči. „Jako malou ochutnávku vybraných míst můžeme prozradit, že se s medvědem Jurou vydáte například na stezku portáše Maliny do Velkých Karlovic, k památníku Andělíček u Valašských Klobouk, k vodní nádrži Břucko ve Valašské Bystřici nebo ke Kříži na rozcestí v blízkosti Kohútky," prozrazuje Marek Chytka z Destinační společnosti Valašsko, která hru pro návštěvníky Valašska připravuje a dodává: „V letošním roce jsme navíc oblast putování s medvědem Jurou rozšířili o území Valašských Klobouků a Hostýnských vrchů - Tesák a Rusavu." Do hry se můžete zapojit od 1. června do 30. září.

Hrací brožurky, které na zadní straně obsahují hrací plánek, kam budete otiskovat razítka, si můžete za 25 korun zakoupit ve vybraných Turistických informačních centrech na Valašsku, seznam naleznete na https://hra.visit-valassko.cz a současně dostanete drobnou odměnu v podobě magnetky s medvědem Jurou. Všechna razítka jsou umístěna v přírodě a najdete je v bezprostřední blízkosti daného místa. K razítku vás zavedou GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu uvedeného v hracím plánku. „V letošním roce jsme připravili s medvědem Jurou v oblasti Jelenovské bonusové místo, kdy mají účastníci možnost získat mimořádnou cenu. Podmínkou je najít v této oblasti dřevěnou sochu medvěda Jury, vyfotit se u ní a fotografii nám zaslat i se jménem na e-mailovou adresu uvedenou v herním plánu," zmiňuje letošní bonusovou cenu Marek Chytka. Pro zapojení do finálního slosování o stovku hodnotných cen je nutné odevzdat hrací plánek se všemi dvaceti razítky buď zasláním naskenovaného nebo vyfoceného herního plánku na e-mail regionalnihra@gmail.com nebo jej odevzdat v informačních centrech na Valašsku. Ve vybraných informačních centrech si také můžete na památku zakoupit originální plecháčky připravené speciálně pro letošní ročník.

Podrobné informace k regionální hře, seznam informačních center, kde si můžete herní brožurku zakoupit, včetně jednotlivých cen naleznete na https://hra.visit-valassko.cz

Mgr. Adéla Kousalová
Destinační společnost Valašsko

up Nahoru