Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Cyklistika

Přes přehradu na Zvonici

Rožnovsko
Oblíbené
Zpět

V Rožnově pod Radhoštěm se napojíte na Cyklostezku Bečva č. 6260, která vás povede ve stínu údolím podél řeky Bečva. Projíždíte obcí Dolní Bečva, z níž se vám naskytne krásný pohled na posvátnou horu Radhošť, pak Prostřední Bečvu až na Horní Bečvu. Opouštíte cyklostezku a napojujete se na zelenou pásovou cyklotrasu č. 6015. Jedete kolem přehrady, kde se můžete vykoupat a občerstvit v kempu. Od rozcestníku Rališka začínáte stoupat po nezpevněné a místy hodně prudké cestě na hřeben Benešky. Tady se dáte doprava po modré pásové cyklotrase č. 6013 a přes Kotlovou dojedete až na samotný vrchol Soláně, kde můžete obdivovat malebné výhledy do údolí. Vrchol Soláň je odpradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. V jeho malebných výhledech se snoubí krása zachovalé přírody s bohatou lidovou a uměleckou tradicí. V roce 2006 tu byla otevřena Zvonice, která funguje jako informační centrum a galerie. Po vrcholu Soláně vede trasa naučné stezky Galerie v přírodě, která má 10 zastavení, na nichž jsou instalována výtvarná díla, určitým způsobem charakterizující valašskou krajinu. U každého zastavení najdete informační tabuli s krátkým povídáním či pověstí v typickém valašském nářečí. Stezka měří 5 km a dá se projít v každém ročním období. Na Soláni je také možnost občerstvení a ubytování. Ze Soláně sjedete po cyklotrase č. 6014 přes Hutisko-Solanec až k místu našeho startu, Rožnova pod Radhoštěm. 

Další varianta trasy:
Rožnov pod Radhoštěm(6260) – Horní Bečva (6015) – Benešky (6013) – Pod Kotlovou (6013) – Soláň, hřeben (6013) – Čarták (6013) – Tanečnice (6013) – Díly (6013) – Rožnov pod Radhoštěm.
Z Rožnova pod Radhoštěm po Cyklostezce Bečva č. 6260 na Horní Bečvu, poté po zelené pásové cyklotrase č. 6015 okolo přehrady Horní Bečva na Benešky, doprava po modré pásové cyklotrase č. 6013 na Soláň, Tanečnici, Hážovické díly až do Rožnova pod Radhoštěm. 

www.visitroznov.czMapa


up Nahoru

Newsletter