Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Pro rodiny s dětmi

Oslava výročí 50 let CHKO Beskydy na Kulíškově naučné stezce

Velké Karlovice
3.6.2023
Oblíbené
Zpět

Chráněná krajinná oblast Beskydy slaví letos 50 let a při té příležitosti Správa CHKO připravila několik akcí, z nichž jedna se uskuteční ve spolupráci s Resortem Valachy na Kulíškově naučné stezce u hotelu Horal. Správa CHKO zde připravila pro návštěvníky zábavnou hru, kterou si mohou zahrát kdykoli od 3. června do 2. července. Stačí si vyzvednout arch s otázkami na označeném místě u správní budovy golfového hřiště vedle hotelu Pod Javorem. Po splnění úkolů dostanou děti malou odměnu.
V sobotu 3. června při příležitosti zahájení hry se chystá i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude na startu infostánek CHKO Beskydy s tvořivými a soutěžními aktivitami pro děti.

Kulíškova naučná stezka, vybudovaná Resortem Valachy, patří k vyhledávaným cílům rodin s dětmi. Procházka v délce 2,5 km vede kolem hotelu Horal a jeho golfového hřiště. Lemuje ji 10 zastavení, na nichž se návštěvníci dozvídají zajímavosti ze života zvířat žijících v CHKO. Pomyslným průvodcem stezkou je kulíšek, což je vzácná sova, která hnízdí právě v oblasti Velkých Karlovic.

Výlet mohou rodiče s dětmi zakončit u hotelu Horal, kde je velké dětské hřiště a možnost občerstvením v hotelové restauraci s terasou, která nabízí Kulíškovo menu – dětskou specialitu s plyšovou sovičkou kulíškem na památku. Vedle Kulíškovy naučné stezky Resort Valachy vybudoval pro děti i Stezku portáše Maliny a Stezku valašských strašidel. Pro běžce, turisty a cyklisty vyznačil v okolí hotelů několik výletních okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů.

Více o Kulíškově stezce: www.valachy.cz/akce/kuliskova-naucna-stezka/ 
Více o akci CHKO: https://beskydy.nature.cz/web/chko-beskydy/50-let-chko-beskydy 

up Nahoru

Newsletter