Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

O podporu a rozvoj cestovního ruchu v regionu se stará Destinační společnost Valašsko

Adéla Kousalová /17.06. 2021
Oblíbené
Zpět

Valašsko, to není jen oblast s překrásnou přírodou v horském prostředí Javorníků a Beskyd, ale i území s dobrou infrastrukturou, která nabízí vyžití pro cyklisty, pěší turisty či milovníky přírody. Jsou to však i nově a moderně vybudované či zrekonstruované hotely a penziony, které nabízejí návštěvníkům kvalitní služby i komfortní vybavení či neopakovatelné zážitky z folklorních festivalů nebo lokálních kulturních akcí, které nabízejí kvalitní hudební programy doplněné typickou valašskou kuchyní. Kompletní nabídku návštěvníci Valašska naleznou na www.visit-valassko.cz

Úlohou Destinační společnosti Valašsko je společně s místní podnikatelskou sférou, samosprávou a neziskovými organizacemi podporovat cestovní ruch v oblasti Valašska, konkrétně Rožnovska, Valašskomeziříčska - Kelečska, Valašska-Horního Vsacka, Středního Vsetínska a Hornolidečska, protože každá část je něčím typická a výjimečná.

„Pro návštěvníky, obyvatele regionu a partnery poskytujeme profesionální servis v oblasti cestovního ruchu a našimi aktivitami přispíváme k tomu, aby region Valašska byl i nadále vyhledávanou turistickou destinací, kde jsou stále živé lidové tradice, velké množství příležitostí k rekreačnímu i adrenalinovému sportování, nádherná příroda a nespočet možností ke kulturním a gastronomickým zážitkům," přiblížila hlavní náplň činností Destinační společnosti Valašsko Martina Hovořáková ze Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko, jehož je destinační společnost součástí.

Destinační společnost se zabývá také přípravou a realizací projektů financovaných z dotačních programů určených na podporu rozvoje regionu. „Provozujeme také turistický portál www.visit-valassko.cz, který nabízí nepřebernou nabídku tipů na výlety, volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi, aktivní seniory, ale i rad kde prožít víkend či celou dovolenou nebo si užít sportovní aktivity v létě i zimě. Pro návštěvníky Valašska je na webu kompletní nabídka ubytování, wellness služeb, restaurací a tipů, jak a kde si na Valašsku užít neopakovatelné chvíle s rodinou a přáteli," doplnila Martina Hovořáková.

K dalším aktivitám společnosti patří také vydávání Valašských novin, cykloturistických map, zimních skitouringových tras a tematických prospektů o Valašsku, ale i příprava oblíbené regionální hry Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou nebo nově připravovaného Turistického průvodce po Valašsku.

up Nahoru