Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Propagace Valašska

My sme Valaši, jedna rodina!

Adéla Kousalová / 15.06.2020
Oblíbené
Zpět

Valašsko - Refrén neoficiální hymny Valašska My sme Valaši, jedna rodina, kterou s oblibou zpívala také královna lidového zpěvu Jarmila Šuláková je vlastně hlavním krédem Destinační společnosti Valašsko.

Naším cílem je rozjet spolupráci všech mikroregionů bývalého okresu Vsetín, který je tradičně považován za jádro Moravského Valašska. Patří mezi ně oblasti Rožnovska, Valašskomeziříčska - Kelečska, Valašska - Horního Vsacka, Středního Vsetínska a Hornolidečska. Zástupci jednotlivých obcí a mikroregionů společně s pracovníky destinační společností plánují a postupně vytváří koordinovaný rozvoj cestovního ruchu v turistické oblasti Valašska.


Co Valašsko nabízí především?
Dlouhodobě je Valašsko vnímáno jako oblast s překrásnou přírodou i dobrou infrastrukturou, která nabízí vyžití pro cyklisty, pěší turisty či milovníky přírody.
Nově vybudované či zrekonstruované hotely a penziony lákají zase návštěvníky komfortním vybavením i kvalitními službami.
Návštěvníky Valašska zaujmou také folklórní festivaly či gastrofestivaly, které nabízejí typická valašská jídla. Úlohou Destinační společnosti Valašsko je rozvíjet spolupráci mezi zapojenými subjekty a organizovat a tvořit turistické nabídky v regionu. Jednou z činností je také propagace regionu, jeho příležitostí a nabídek.


Co jsme letos udělali a co ještě plánujeme?
V tomto roce jsme reprezentovali Valašsko na několika veletrzích cestovního ruchu. Z tištěných materiálů letos vydáváme turistické noviny, které držíte právě v ruce. Spravujeme a aktualizujeme webový turistický portál www.visit-valassko.cz. Pořádáme regionální hru Poznáváme Valašsko, která zábavnou formou představuje návštěvníkům regionu méně známá turistická místa. Valašsko chceme takto představit hlavně dětem. Pro děti jsme také připravili zábavnou herní mapku, která je provede po zajímavých místech Valašska. Najdete ji na našem webu a v těchto novinách na poslední straně 12. Mapka bude rovněž distribuována v Turistických Informačních centrech. Letos nebude chybět ani propagační video, které má zájemce z jiných koutů České republiky nalákat k plánování dovolené na Valašsku. Naše oblast je ideální také pro skialpové trasy. V zimě na vás čeká přehledný tištěný materiál.


Táhneme za jeden provaz!
Nic by nebylo možné realizovat bez podpory Zlínského kraje, Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, města Rožnova pod Radhoštěm, města Vsetín a města Valašského Meziříčí. Aby byl zajištěný koordinovaný rozvoj cestovního ruchu napříč celým územím, je vytvořena pracovní skupina, složená ze zástupců měst, obcí, mikroregionů, místních akčních skupin.
Dalším orgánem je strategická skupina, která udává směr celému projektu. Jedním z klíčových aktérů
v cestovním ruchu jsou zaměstnanci turistických informačních center, kteří vždy rádi poradí, co je na Valašsku aktuálně možné vidět a zažít.
Každý hraje v našem společném záměru důležitou roli. Všem spolupracovníkům proto náleží velký dík.

up Nahoru

Newsletter