Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Muzeum zve na kurz Modromalování

Adéla Kousalová / 19.9.2023
Oblíbené
Zpět

Druhý letošní workshop modrotisku s lektorkou Alenou Hrabalovou proběhne v sobotu 23. září od 10 do 13 hodin v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Kapacita kurzu je omezena a je nutno se předem rezervovat. Momentálně zbývá už jen posledních pár míst.

Modrotisk zažívá v posledních letech velký boom. „Modromalování je jeho variací, kdy místo tisku dřevěnými formami na látku kreslíme štětcem," uvedla Alena Hrabalová (na snímku s brýlemi).

Na úvod kurzu se seznámíte s technologickým postupem a stručnou historií modrotisku. „No a pak už si pod dohledem Aleny Hrabalové vytvoříte autentický kousek podle vlastních představ. Inspirovat se můžete třeba vzory z lokálních krojových modrotisků, které budou na ukázku, či autorskými výtvory lektorky. Co si vyrobíte, je na vás, fantazii se meze nekladou," uvedla kurátorka akce Lenka Šemorová (na snímku v sukni) z Muzea regionu Valašsko.

Váš výrobek po skončení kurzu poputuje do specializované modrotiskové dílny na obarvení a následně vám přijde domů poštou. Cena kurzu je 1000 Kč. Samotný vstup na akci je 50 Kč, zbývající částka zahrnuje plátno, speciální barvu, štětce, dohled lektorky, barvení a poštovné. „Na kurz je nutné se vzhledem k omezené kapacitě hlásit předem. Pár míst ještě máme, tak neváhejte. Přihlášky posílejte na adresu semorova@muzeumvalassko.cz nebo volejte na tel. 774 218 183," vzkázala kurátorka.
Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz.  

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

up Nahoru