Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Aktivity
Muzea a galerie

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Valašskomeziříčsko
GPS:
49.484396826379786,
17.955145047591003
Oblíbené
Zpět

Nedaleko od středu Valašského Meziříčí na vás čeká unikátní zážitkové Muzeum řeznictví. V muzeu poznáte jednu z nejoblíbenějších a nejvoňavějších tradic, které se dochovaly na Valašsku, tradici řeznického řemesla a výroby lahodných uzenářských výrobků.

V Muzeu řeznictví zjistíte vše o poctivé práci valašského řezníka, uvidíte pravou moravskou zabíjačku díky filmu z vlastní produkce MP Krásno a uvidíte, jak náročná je práce řeznického mistra. Poutavým filmem provází známý umělec František Segrado. Ochutnáte také lahůdky z řeznictví H+H a z MP Krásno. Řeznické stroje a nástroje v muzeu jsou interaktivní, hýbou se a jsou všechny plně funkční. Dospělí návštěvníci exkurze jsou zváni na ochutnávku piva z minipivovaru Paličák.

Muzeum řeznictví otevřelo poprvé dveře nadšeným návštěvníkům v roce 2015. Za tu dobu navštívilo muzeum několik desítek tisíc návštěvníků.

Muzeum řeznictví ve svých prostorech pořádá výstavy regionálních fotografů, malířů a dalších umělců. Pořádá také akce pro širokou veřejnost. Reprezentativní prostory našeho muzea si můžete také pronajmout na různá setkání, firemní školení, prezentace, firemní večírky a oslavy. Spojíte tak zážitkový a gastronomický program dohromady.

www.muzeumreznictvi.cz

up Nahoru

Newsletter