Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Místní experti

Svaťa Božák

Zpět

Svaťa je ultramaratatonský cyklista z Rožnova pod Radhoštěm, první český závodník, který dojel do cíle nejdelšího cyklistického nonstop závodu napříč Amerikou - Race Across America 3000 miles nonstop. Je také finisherem předních evropských vytrvalostních cyklistických závodů okolo Rakouska, Irska, Slovinska a spousty dalších. Aktuálně patří Svaťa do top ten ultramaratonských závodníků na světě a je autorem knihy „Kdo spí, nevyhraje". Původem je Svaťa z Kroměříže, na Valašsku ale žije od svých sedmi let a v Rožnově pod Radhoštěm pak téměř čtvrt století. O Valašsku Svaťa říká: „Je to nádherná, rozmanitá, ale také drsná krajina. Nabízí jedinečné podmínky pro sportovní vyžití, turistiku a relaxaci a je ideální pro rodiny s dětmi. Mám tak velké štěstí, že Valašsko je pro mě především místem, kde žiji se svou rodinou."

Protože je Svaťa cyklista tělem i duší, jeho doporučení na výlet se týká propojení aktivního trávení dovolené s poznáváním nových míst. Takovým místem je určitě Cábské jezírko a jeho okolí v Malé Bystřici.

Jako tip na vynikající gastronomii, klidné prostředí a profesionální personál dává Svaťa Penzion na kraji lesa ve Valašském Meziříčí. Jeho hodnocení je 10 z 10?

Při návštěvě Valašska by podle Svati neměli návštěvníci minout architektonický skvost, kterým je Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm, která stojí doslova za jeho domem. Dalším místem, které musí podle Svati návštěvníci zažít, je památný strom Javor na Velké Lhotě, odkud je výhled do všech světových stran.

up Nahoru

Newsletter