Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Místní experti

Michal Horský

Zpět

Michalovi je 44 let a celý život je jeho domovinou Valašsko, s výjimkou dvouleté pauzy pak konkrétně město Vsetín, jehož je patriotem. Michal zbožňuje zdejší krajinu, především kopce, do kterých se uniká odreagovat od stresu a starostí. „Krajina v okolí Vsetína, ale i celého Valašska je pro mě lék na všední strasti. Nacházím zde klid, vyrovnanost... Ve velkoměstě bych opravdu žít nemohl," říká hrdě Michal Horský.

Celý život se Michal zabývá sportem. I závodně toho vyzkoušel hodně, ale v posledních deseti letech ho uchvátilo především kolo. Právě na něm nejradši vyráží do valašských kopců, které mu nabízejí jednak psychické odreagování, ale i fyzické vybití, jehož se mu při práci novináře tolik nedostává. A že se jí věnuje skoro již čtvrt století...

Jaké má Michal oblíbené místo? Těch má samozřejmě víc. Miluje Javorníky se spoustou malebných kapliček v okolí Velkých Karlovic, konkrétně Naděnku, Javorníček, Štrčkovou, Koncovou a další. Krásné jsou ale i Vsetínské Beskydy, Hostýnské vrchy, Bílé Karpaty... V nejbližším okolí Vsetína rád brouzdá okolím Dušné a Vsackého Cábu.

Pokud jde o dobré jídlo, tak na Vsetíně si Michal rád vychutná steaky v restauracích U krbu nebo U Čerta. Ačkoliv sám se úplně za gurmána nepovažuje, je přesvědčen, že úroveň gastronomie jde na Valašsku celkově nahoru.

A jaká místa na Valašsku by návštěvník neměl minout? Michal, jako milovník cykloturistiky určitě doporučuje známé a turisty hojně navštěvované Pustevny a Radhošť, na Vsetínských Beskydech zase Soláň, na Javorníkách pak Kasárna či Kohútku. Jako skvělý tip budou určitě pro návštěvníky rozhledny, kterých je opravdu na Valašsku hodně, stačí si jen vybrat – Velký Javorník, Miloňová, Súkenická, Ztracenec, Vartovna, Čubův kopec, Královec, Maruška, Prženské paseky, Kelečský Javorník...

up Nahoru