Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Naše aktivity

MAPA NA PUSTEVNY PĚŠKY

Zpět

Pustevny a Radhošť patří snad k nejvýznamnějším turistickým cílům na Valašsklu. Každou sezonu míří na posvátnou horu starých Slovanů i všech pravověrných Valachů a Lachů tisíce návštěvníků. Především o víkendech doslova blokují přístupové silnice směr Pustevny stovky aut. 

Jde to ale i jinak.

Na horu, kde sídlí slovanský bůh Radegast, se dá jít po udržovaných stezkách a cestách pěšky i s kočárkem nebo na kole. Radhošť je tímto způsobem dostupný z šesti směrů. kdo chce něco udělat pro své zdraví i pro beskydskou přírodu, může vyrazit třeba hned.

STYLOVÁ MAPKA VÁM POMŮŽE NAJÍT CESTU

Vybrat ideální trasu může zájemcům pomoci kreslená mapka, kterou zájemci získají v informačních centrech po celém území v podhůří Beskyd. Stylová mapka přehledně ukazuje nejenom místa, pdkud se dá z podhůří Pusteven nahoru dostat. Nechybí v ní ani popis a doporučení, kde je vhodné zaparkovat automobil, případne kam je dobré dojet vlakem nebo autobusem a pak vyrazit na hory pěšky. A odkud můžete vyrazit?

Z Rožnova pod Radhoštěm, Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic - Ráztoky, Kunčic pod Ondřejníkem, Čeladné, Prostřední či Dolní Bečvy. 

Mapu naleznete ke stažení ZDE.

up Nahoru

Newsletter