Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Aktivity
Bike tour

Malý okruh Velkými Karlovicemi

Údolí Vsetínské Bečvy
Oblíbené
Zpět

1. DEN - MOŽNOST A

Trasa má délku 25 kilometrů. Začátek je situován po cyklostezce Bečva z Karolinky ke křižovatce do místní části Velkých Karlovic – Miloňova.

Odtud po Cyklostezce Bečva – kde stoupáme proti proudu Vsetínské Bečvy kolem Lyžařského areálu Razula (zde je možno vyzkoušet speciality ve srubu Razula přímo u sjezdovky.

Za areálem odbočíme u prodejny COOP do leva do údolí Velká Hanzlůvka. Po necelém kilometru u rizcestí Velká Hanzlůvka – parkoviště se vydáme po červeně značené cyklotrase stoupáním vlevo. Vrstevnicová zpevněná cesta nás vede úpatím hory Miloňová, na jejímž vrcholu se v nadmořské výšce 846 m.n.m. nachází dřevěná rozhledna. K ní se dostaneme opět po zpevněné cestě po turistickém značení. Po zastavení na rozhledně se vrátíme zpět po stejné cestě na značenou cyklotrasu a pokračujeme do údolí Miloňov.

Po sjezdu do údolí pak odbočíme na křižovatce vlevo a po asfaltové cestě cca po půl kilometru jízdy vlevo zastavíme u obory plné srnčí zvěře, kterou je možno z vyhlídky sledovat. Po další chvíli pak dojedeme na místo nástupu na trať. Po vyjížďce je možno navštívit koupaliště ve Velkých Karlovicích.

MÁTE-LI ZÁJEM NECHAT SI SESTAVIT CYKLOPROGRAM A TRASY NA MÍRU PODLE VAŠÍ FYZICKÉ KONDICE NEBO PODLE TOHO, ZDA JEDETE S DĚTMI ČI PODLE TOHO, JESTLI CHCETE ZAŽÍT JÍZDU PO NÁROČNÝCH HORSKÝCH STEZKÁCH - KONTAKTUJTE NÁS NA BIKETOUR@MIKROREGION-VSETINSKO.CZ  Mapa


up Nahoru