Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Aktivity
Bike tour

Kultovní hřebenovka Valašska II

Údolí Vsetínské Bečvy
Oblíbené
Zpět

5. DEN 

Trasa má délku cca 50 kilometrů a jedná se o celodenní vyjížďku, u které doporučujeme průvodce. Ubytrování doporučujeme na Horském hotelu Kohútka. 

První část tohoto putování vede po další části Javornického hřebene velmi atraktivní trasou Javorník. Po cca 6ti kilometrech dorazíte po prudkém cca 500 metrů dlouhém sjezdu (možno jít tento úsek pěšky) do Papájského sedla. V tomto místě při druhé světové válce vstoupila Československá armáda na území Moravy ze Slovenska. Nyní pojedete po zpevněné silničce do horské obce Zděchov. Pojedete kolem nádherných horských luk až k areálu koupaliště, kde se můžete zdržet, okoupat se, případně občerstvit. Nad koupalištěm je singletrail Tanečnice, který doporučujeme navštívit. Kdo nebude chtít na něj jet, počká na koupališti cca hodinu, než se vrátíte zpět. Z koupaliště pojedete z kopce po asfaltové silnici do Huslenek, kde se napojíte na Cyklostezku Bečva a pojedete proti proudu řeky Bečvy do Nového Hrozenkova. Posledních 7 km je oprvdu náročných. Musíte totiž nastoupat zpět na Kohútku na místo ubytování (nebo využít možnosti nechat se vyvézt zpět na hotel).

MÁTE-LI ZÁJEM NECHAT SI SESTAVIT CYKLOPROGRAM A TRASY NA MÍRU PODLE VAŠÍ FYZICKÉ KONDICE NEBO PODLE TOHO, ZDA JEDETE S DĚTMI ČI PODLE TOHO, JESTLI CHCETE ZAŽÍT JÍZDU PO NÁROČNÝCH HORSKÝCH STEZKÁCH - KONTAKTUJTE NÁS NA BIKETOUR@MIKROREGION-VSETINSKO.CZMapa


up Nahoru