Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Zimní sporty
Skitouringové trasy

Kolem kapliček javornickými kopci

Údolí Vsetínské Bečvy
Oblíbené
Zpět

Začínáme u Hospody Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Vystoupáme po trase Bike trails
Valašsko nebo po okraji lesa u modré sjezdovky lyžařského areálu na hřeben. Po výstupu z lesa jdeme po loukách kolem vyhlídkového místa u Kapličky Štrčková, dále po trase Bike trails Valašsko až na žlutou turistickou značku, po které se dostaneme přes vrchol Javorníček a stejnojmenné kaple do sedla Příschlop. Z něj vystoupáme
na kótu 49.3285456N, 18.3174878E – vrchol hory Gigula (951 m.n.m).
Z Giguly se přesuneme po zelené značce na vrchol Koncová (895 mnm) na kótu 49.3374108N, 18.3152561E. Odtud sjíždíme po loukách kolem Kapličky Koncová zpět do údolí v Pluskovci.

Délka 8,5 km
Časová náročnost 3 hodiny
Obtížnost střední
Stoupání 462 m
Klesání 414 m

PARTNEREM SKITOURINGOVÉ TRASY JE RESORT KYČERKA

Kontakt
HOTEL: +420 724 604 406 +420 576 774 450 Mailreception@grandhoteltatra.cz 

PENZIÓNY, CHALUPY, APARTMÁNY:Mobil+420 739 604 179 Mailrecepce@valasske-chalupy.cz 

Prožijte neopakovatelný pobyt v krajině tradic a nádherné přírody v RESORTU KYČERKA. Rozkvetlé louky, romantická zákoutí a rozmístěné chalupy. Resort Kyčerka představuje dokonalou kombinaci komfortního ubytování, množství wellness a sportovních aktivit napříč celou nádhernou oblastí. Na Valašsku vám dopřejeme pocit, že jste zde srdečně vítáni. Hledáte rodinnou dovolenou, romantický pobyt pro dva či zasloužený odpočinek pro seniory?

V Resortu Kyčerka po celý rok vymýšlíme nové a zajímavé nabídky. Vyberte si z našich lákavých akcí a pobytových balíčků. Záleží nám na tom, abyste se u nás vždy cítili příjemně. V kterémkoliv ročním období na Valašsko zavítáte, vždy se sem budete rádi vracet. Resort Kyčerka je leadrem v aktivních formách cestovního ruchu.

V letních měsících nabízí atraktivní cykloturistické výlety, jízdu s místními průvodci a instruktory jízdy na horských kolech.

V zimním období resort nabízí sjezdový areál se sedmi vleky a dětskými pásy. V těsné blízkosti resortu je také nástup na téměř 100 kilometrů upravených tras pro běžkaře. Atraktivní novinkou zimní sezóny je nabídka skitouringových aktivit.

Se zkušenými průvodci, kdy mnozí z nich jsou členové horské služby, se můžete vydat na hřebeny hor, zdokonalit se v technice či zažít vícedenní přechod Vsetínských Beskyd a Javorníků.Mapa


up Nahoru

Newsletter