Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Zimní sporty
Skitouringové trasy

Kohútí stopou

Údolí Vsetínské Bečvy
Oblíbené
Zpět

Trasa vede z parkoviště ve Vranči po louce kolem nádrže U Javoru k nástupní stanici lanovky na Kohútce, po okraji modré sjezdovky zvané Babská na malý hřeben lemující tuto sjezdovku. Po okraji sjezdovky vejdeme na louku a vystoupáme až ke kříži u žluté turistické značky. Od Kříže se vydáme po červené značce směrem k Horskému hotelu Kohútka. Dále vede trasa stále v blízkosti červené turistické značky kolem lesa u sjezdovky Barborka, kolem sjezdovky Spartak až ke sjezdovce Seník. Tu sjedeme na křížení s modrou značkou vedoucí k Horskému hotelu Portáš. Právě kolem něj se dostaneme na propojovací lesní cestu cca v polovině sjezdovky na Portáši, kterou dojdeme pod Vrch Stolečný. Po jeho zdolání se vydáme opět kolem Hotelu Portáš tentokrát po hřebenové červené značce k sjezdovce Seník. Tu sjedeme opět na modrou turistickou značku a vydáme se tentokrát v opačném směru do údolí Vranča.

Délka 8 km
Časová náročnost 3 hodiny
Obtížnost střední
Stoupání 450 m
Klesání 449 m

PARTNEREM SKITOURINGOVÉ TRASY JE TRAIL SYSTEM MTB s.r.o.

TRAIL SYSTEM MTB s.r.o.
Masarykovo nám. 66,
768 61 Bystřice pod Hostýnem

www.trailsystem.cz 

TRAIL SYSTEM MTB s.r.o. vznikla v roce 2016 a její hlavní náplní byla projektová příprava a realizace pumptracků, singletrailů a celých bike parků. Ruku v ruce s tímto zaměřením jsme začali nabízet i organizaci volnočasových aktivit. V roce 2021 jsme portfolio našich služeb rozšířili o činnosti „klasických" staveb – nyní nabízíme také provádění inženýringu, dozorů a zemních prací.
K dalším hlavním činnostem patří návrhy projektů infrastruktury pro volný čas, cestovní ruch. Intenzivně se také společnost věnuje návrhům produktů aktivních forem cestovního ruchu. Společnost navrhla skitouringové trasy pro Destinační společnost Valašsko a další trasy jsou v přípravě. TRAIL SYSTÉM MTB zároveň nabízí skitouringové kurzy a výšlapy se zkušenými průvodci, kteří jsou členy Horské služby ČR, test centrum skialpinistického vybavení a mnoho dalších produktů.

Nově můžete vyzkoušet skitouring a to dokonce i s průvodcem. Ranní výšlap na vrchol sjezdovky na východ či západ Slunce, v restauraci Horského hotelu Kohútka si dát snídani a vydat se s průvodcem do čerstvého prašanu.Mapa


up Nahoru

Newsletter