Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Místní experti

Klára Blažková

Zpět

Klárka Blažková je zpěvačka, pedagožka, etnoložka, milovnice kultury, cestování, gastronomie, turistiky a relaxu v přírodě. Pro Klárku je Valašsko rodným krajem a domovem. Valašsko a valašskou krajinu tak vnímá jako nekonečnou inspiraci pro svoji tvorbu a zároveň je pro ni místem, kde čerpá novou energii a relaxuje, ať už je to na hřebenech kopců nebo v malebných údolích.

Klárka se cítí dobře kdekoli v přírodě, která jí dodává energii. Jejímu srdci je však nejbližší oblast Horního Vsacka, kde prožila značnou část dětství. Mezi její nejoblíbenější místa tak patří krásné výhledy na Soláni, okolí kapliček Štrčková či Javorníček nebo rozhledna Miloňová.

Všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla Klárka doporučuje vsetínské restaurace U Vychopňů a U Čerta. Těm, kteří hledají zase dobrou kávu doporučuje vsetínské Budiž kafe nebo kavárnu La Šiška ve Velkých Karlovicích, kde si kromě kávy můžete dát i skvělé dezerty a koktejly.

Při návštěvě Valašska Klárka doporučuje navštívit Zámek Vsetín se spoustou expozic, ale také zámeckou věž, odkud je krásný výhled na celý Vsetín. Dalším místem, které by turisté určitě neměli minout je Památník Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově, kde jsou k vidění autorova díla, ale také stálá Výstava salašnictví, která přibližuje život na salaši, výrobu ovčího sýra, zpracování vlny či zvyky a pověsti na Valašku.

up Nahoru