Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Místní experti

Honza Janíček

Zpět

Za úžasné místo k životu považuje Valašsko HONZA JANÍČEK nejen proto, že tu žijí úžasní lidé, je tu bohatý kulturní život, nádherná a dynamická krajina nebo že se tu mluví libozvučným dialektem, ale hlavně je tu stále co dělat.

Honza o sobě říká, že je nerudný, fúsatý, škaredý dědek, je patriotem Valašska, protože je tu šťastný. Jeho životním krédem je: „Mám celý život před sebou" a „Člověk se celý život učí".

Honza je původem ze Slezské Ostravy, který se svou ženou vychoval a úspěšně vypustil do života tři děti. Třikrát vyhrál soutěž „O najlepčího valaského ftáka", sbírá turistické známky, rumové a pivní etikety a je členem 1. koňské stíhací perutě z Rožnova pod Radhoštěm.


Mezi Honzovy nejoblíbenější místa patří Vrch Křížový, rozhledna Maruška nebo trasa Okolo Ratiboře s valašskou písničkou.

Na dobrém jídle si podle Honzy určitě pochutnáte v restauraci U Mokrošů na Bystřičce, krčmě Na Prženském vrchu, v motorestu Pelikán mezi Zašovou a Hrachovcem, ve Valašském šenku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Penzionu Staré časy na Horní Bečvě nebo v hospodě na Santově či v Horském hotelu Čarták na Soláni.

Honza také připsal pár tipů, jaká místa byste při návštěvě Valašska určitě měli navštívit. Patří mezi ně Pulčínské skály, Jurkovičovu rozhlednu, Pustevny, rozhlednu Vartovnu, Kohútku, Soláň, Muzeum gobelínů ve Valašském Meziříčí nebo Cyklostezku Bečvu, po které můžete dojet z Rožnova pod Radhoštěm nebo Valašského Meziříčí až do Velkých Karlovic.

up Nahoru

Newsletter