Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Aktivity
Volný čas

Geolokační hra v Zašové nabídne dobrodružství i poznání

Valašskomeziříčsko
Oblíbené
Zpět

Příběh trinitáře: Cena za svobodu

 

Pomozte vysvobodit místního hospodáře a tátu od rodiny Lojzka z nepřátelského zajetí! Průvodcem vám bude bratr Štěpán, mnich z řádu trinitářů ze zašovského kláštera.

Díky nové geolokační zábavné hře a animovanému příběhu se v Zašové můžete ocitnout v 18. století a prožít dobrodružství bratrů trinitářů, kteří zde žili. Všude kolem řádí hordy divokých nájezdníků. Před vašima očima unesou z klášterní zahrady otce velké rodiny do otroctví v daleké zemi. Budete mít odvahu trinitářů a pokusíte se spolu s jedním z nich, vašim průvodcem bratrem Štěpánem ho zachránit? Bude to cesta trnitá, dozvíte se na ní spoustu historických zajímavostí, projdete zajímavá místa, budete plnit různé úkoly. Formou hry zakusíte autentické pocity trinitářských mnichů, kteří se zavazovali slavným slibem nabídnout za svobodu zajatce sebe sama. 

Hra začíná před kulturním domem v Zašové a 2 km dlouhá trasa vás provede přes klášterní zahradu až do přírodního poutního areálu Stračka. Na hru budete potřebovat max. dvě hodiny času, chytrý telefon a chuť aktivně prožít čas. Hra vznikla za finanční podpory z Fondů EHP 2014–2021. 


Více na www.klasterzasova.cz/geohra

up Nahoru

Newsletter