Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Děti ve Valašském Meziříčí uspí broučky

Adéla Kousalová / 4.10.2023
Oblíbené
Zpět

Také letos si budete moci užít oblíbené Uspávání broučků v nově revitalizovaném areálu kostela Nejsv. Trojice ve Valašském Meziříčí. Akce proběhne v pátek 6. října od 17 hodin. Muzeum regionu Valašsko připravuje hravý program pro rodiny s dětmi zakončený průvodem s lampiony.

Uspávání broučků v Trojici se loni uskutečnilo po dlouhé pauze zapříčiněné rekonstrukcí areálu a zájem veřejnosti byl obrovský. Muzeum doufá, že stejně tomu bude i letos a nápor lidí chce rozložit do aktivit nejen v interiéru, ale i exteriéru. „Uvnitř kostela si budete moci s dětmi vyrobit svítícího broučka nebo jen tak posedět u písniček cimbálovky Kaňur a dobrého občerstvení. V okolním parku vás čeká zábava a zajímavé poznání při hrách a plnění úkolů na stanovištích," uvedla kurátorka akce Kateřina Čunková. Na závěr všichni účastníci vyrazí s rozsvícenými lampiony do krátkého průvodu městem, na jehož konci v areálu kostela uloží broučky k zimnímu spánku.

Jak už to u venkovních akcí bývá, Uspávání broučků ještě může zhatit počasí. „Upozorňujeme, že v případě vytrvalého deště se akce ruší. Pokud si nebudete jisti, doporučujeme navštívit Facebook Muzeum regionu Valašsko, kde najdete aktuální informaci, zda se akce koná či nikoliv. My ale pevně věříme, že nám počasí vyjde vstříc a společně si užijeme příjemný večer. Těšíme se na vás," vzkázala Čunková.

Pokud to do areálu meziříčského kostela Nejsv. Trojice nestihnete, nemusíte zoufat. V pátek 13. října proběhne Uspávání broučků také na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Začátek je rovněž v 17 hodin. Připraveny budou nejrůznější aktivity, zábavný program, lampionový průvod a na závěr na závěr uspání broučků s pohádkou a písničkami.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz.  

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

 

up Nahoru

Newsletter