Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Tip na výlet

Cyklobusy budou Valašsko brázdit až do konce léta

Adéla Kousalová /1.7.2021
Oblíbené
Zpět

Pustevny, Velké Karlovice, Bumbálka... Nejznámější turistické cíle Beskyd a Vsetínských vrchů na území Zlínského kraje budou v letní sezóně dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Od 1. července až do 28. září totiž budou Valašsko brázdit linky cyklobusů – autobusů s vlekem, které poberou až 22 kol.

Dá se očekávat, že největší zájem mezi cykloturisty bude o spoj, který od 3. července do 28. září bude jezdit o volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích. Autobus vyjede v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína.

Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se vrátí do Velkých Karlovic na Podťaté, na rozcestí Soláň vyčká na vlak od Vsetína (odjezd ze Vsetína 9:55, příjezd Velké Karlovice-zastávka 10:39) a pak přes Hutisko-Solanec zamíří do Rožnova pod Radhoštěm. V srpnu pak cyklobus vyjede ještě ve 12.20 z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašskou Bystřici a Dušnou zpátky do Vsetína. 

Každý cyklobus může přepravit až 22 jízdních kol, cena za přepravu kola je 15 Kč. Kola navíc běžně přepravují i vlaky mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi (za 30 Kč), takže je možné kombinovat přepravu cyklobusem a po železnici.

Jízní žády a další informace naleznete v přiloženém plakátku

Galerie

up Nahoru