Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Akce

Chutě Zlínského kraje - přijďte poznat a ochutnat náš kraj na nový gastrofestival

Hana Fabiánová / 16.5.2024
Oblíbené
Zpět

Skvělá gastronomie, hudba, folklor, řemesla a krásná místa našeho kraje, to všechno na vás čeká v pátek 17. a sobotu 18. května na Výstavišti v Kroměříži na akci Chutě Zlínského kraje. Přijďte poznat a ochutnat to nejlepší z našeho regionu. Chybět nebude ani stánek Destinační společnosti Valašsko.

Na návštěvníky čekají oblíbené foodtrucky, prodejci regionálních potravin a spousta zábavy. Doprovodný program bude skutečně pestrý a své kulinářské speciality naservírují při Live Cooking Show šéfkuchař Roman Paulus nebo účastník soutěže MasterChef Jakub Menšík. Čekají vás zajímavé rozhovory s autorkou kuchařek Markétou Hrubešovou či tvůrcem Gastromapy Lukášem Hejlíkem.

Prostor dostanou i talentovaní kuchaři během soutěže Mistrovství Zlínského kraje ve vaření středních škol (v pátek 17. května). Připravena bude oblíbená vinařská ulička, ve které můžete ochutnat nejlepší vína od vinařů ze Zlínského kraje. 

A protože k dobrému jídlu a pití patří také dobrá zábava, nabídnou Chutě Zlínského kraje také přehlídku toho nejlepšího z našeho kraje. Můžete se těšit na mistry lidových řemesel či folklorní kumštýře. Rozmanitost regionu poznáte prostřednictvím ukázky turistických cílů, kde nemůže chybět ani Valašsko. 

Vstup je zdarma.

Více na: https://www.vystavistekromeriz.cz/ 

up Nahoru

Newsletter