Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Zimní sporty
Běžkařské trasy

Běžkařské trasy v okolí Valašského Meziříčí

Valašskomeziříčsko
Oblíbené
Zpět

Běžkaři mohou využít dvoukilometrovou trasu u hájenky v lokalitě Podlesí-Podhájí, která je nenáročná a vhodná i pro děti a začátečníky. Náročnější běžkaři uvítají výše položenou čtyřkilometrovou trať vedoucí k lyžařskému vleku ve Veselé. 

Strojově upravovaná bílá stopa, která vede z Valašského Meziříčí až do Rožnova pod Radhoštěm, je určená všem, kteří si chtějí i v zimě udržet dobrou kondici. 12 km trasy vede po rovině a nabízí sportovcům relaxační jízdu jen s dvěma přejezdy. Jeden se nachází v Hrachovci a druhý leží ve Veselé. Běžkařská stezka je vzhledem ke své délce vhodná nejenom pro zkušené běžkaře, ale i pro úplné začátečníky, kteří i v zimě upřednostňují aktivní trávení volného času. Navíc dvě stopy, které vytvořil sněžný skútr s tažným zařízením, vedou v obou směrech. Jak z Valašského Meziříčí, tak z Rožnova pod Radhoštěm.

Četnost úpravy je závislá na sněhových a povětrnostních podmínkách. Aktuální informace o běžeckých trasách v okolí Valašského Meziříčí najdete na Facebooku s názvem Lyžařské stopy Valašské Meziříčí, které strojově upravuje pan Jiří Baroš ml.

up Nahoru

Newsletter