Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko klobouk Destinační společnost Valašsko
logo Image%202@2x
Místní experti

Antonín Hořín

Zpět

I když se Tonda narodil ve slezském Krnově, je hrdým Valachem, protože jeho domovem je dlouhodobě Valašské Meziříčí. Podle Tondy má Valašsko světu, co nabídnout, a tím nemyslí jen valašský všelék - slivovici (smích). Valašsko vnímá Tonda, jako unikátní region s krásnou přírodou, výbornou dopravní dostupností a skvělým místem pro život. Pro Tondu je Valašsko srdcovou záležitostí, protože nabízí spoustu krásných míst, tradic a obyčejů, které jinde ve světe nenajdeme.

Mezi Tondovy nejoblíbenější místa na Valašsku patří dech beroucí výhledy do krajiny v okolí obcí Velká Lhota a Malá Lhota. K dalším oblíbeným místům patří také vodní nádrž na Horní Bečvě, a to jak v letních, tak i v zimních měsících, mýtická hora Radhošť, turisticky oblíbené Pustevny, Vsetínský Cáb, Soláň, Pulčínské skály nebo valašský Balaton v Novém Hrozenkově.

Všem návštěvníkům Tonda určitě doporučuje valašskomeziříčskou restauraci Rajka, která podle něj nikdy nezklame a jak říká: „Jejich svíčková je fenomenální." V okolí Valašského Meziříčí mohou turisté také zajít na výborné jídlo do restaurace Na kraji lesa nebo do hotelu Abácie. Gurmánům pak doporučuje rožnovský Albert Málek restaurant nebo hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích.

Všem, kteří přijíždějí na Valašsko poprvé, Tonda doporučuje k návštěvě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině jsou k vidění jak originální roubené stavby, tak i kopie historických budov. V rámci mnoha nabízených programů, které prezentují běžný život, folklor, obřady, zvyky a rukodělnou práci se mohou návštěvníci aktivně zapojit a odnést si tak nevšední zážitek.

up Nahoru

Newsletter